Ankara Otel İlaçlama
Ankara Otel İlaçlama

Oteller belirli dönemlerin çok yoğun olduğu, bazı dönemler ise sadece çekirdek personel kadrosunun bulunduğu, geceleme ve konaklama amaçlı faaliyet gösteren mekanlardır. Oteller özellikle ilaç yapılması gerekli görülen sektörel varlıkların tepe noktalarındadır.

Otel ilaçlanması önem durumunun başında konaklayanların kendi bireysel evlerinin yanı sıra konaklama için dişinden artırdığı parayı tatil amaçlı harcama yaptığı ve bu tip bir durumda da en ufak bir sağlık sorunu yaşamanın böcekler kaynaklı büyük sıkıntı oluşturacağından otel ilaçlaması mutlaka yapılması gereklidir.

Eğer belirli periyotlarda otel ilaçlaması yapılmadı takdirde sağlıksal sorunlar, fare gibi haşere varlığı konularında oluşabilecek en ufak pürüzün bütün tatillerini bitireceği etkisi ile otel ilaçlaması en önemli alanlardan biridir.

Oteller sadece dış mekanların ilaçlamaları olmadığı gibi iç mekanlar kullandıkları malzemeler, havlular, çarşaflar, tabak, çatal vb gibi malzemelere de yıllık, aylık, haftalık, günlük durumlara göre belirli zamanlarda ilaçlama yapılması gereklidir. Her ortam kendi ilaçlama uygunluğuna göre ilaçlaması yapılması gerekmektedir. Havuzların havuz dezenfektanları ile mutfak alanları mutfağa özel ilaçlama yöntemi ile ilaçlama yapılarak otel ilaçlaması sonlandırılmalı ve kalıcı hasarlara sebebiyet vermeden işleme koyulmalıdır.

Durumu biraz daha değişik açıdan bakacak olursak kimse bir tatil ortamında mikroplara maruz kalarak 3 – 5 gün geride bırakmak istemez.Kalacağı odadan tutunda havuza, yemek yediği masaya kadar bütün kullanım alanlarının böcek ve haşere kontrolünün yapılmasını isteyebilmektedir.

Çünkü bazı ortamlar vardır ki kolaylıkla zararlı parazit ve fare gibi canlılar oluşabilir veyahut yer değiştirme mantığı ile o ortama gelerek insanlara zarar vererek etrafada mikrop bulaştırabilir. İşte bu yüzden mutlaka bakanlık onaylı otel ilaçlama firması ile çalışmayı unutmamalısınız.