Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfeksiyon Hizmetleri Ankara Fİrmanız Olarak Sizlere Garantli Hizme

2016-03-27

 DEZENFEKSİYON  HİZMETLERİMİZ KORONAVİRÜS COVİD 19 

Corona Virüsü İlaçlama

Corona Virüs’ler insanları ve çok çeşitli hayvan türlerini enfekte edebilen RNA virüs türüdür.

Öncelikle İnsanlarda soğuk algınlığından pnömoni (zatüre)’ye kadar değişen çok çeşitli solunum yolu enfeksiyonlarına neden olurlar.

Sonbahar ve kış aylarında Corona Virüs’ler (-) 35 oranında boğaz ağrısı, kuru öksürük, burun akıntısı, halsizlik ve yorgunluk ile seyreden soğuk algınlığına yol açmaktadırlar.

Yerleşme süresi 3-5 gün olup, bu tür Corona Virüs enfeksiyonlarında hastalık 4-6 gün içerisinde kendi kendini sınırlar ve hastalar hızla iyileşirler.

Olguların da çok az bir kısmında ve özellikle risk grubunda ise pnömoni gelişebilir.

2002 yılından itibaren dünya üzerinde görülmeye başlayan yeni Corona Virüs türleri ise soğuk algınlığından farklı, adeta grip benzeri daha ağır seyirli solunum yolu enfeksiyonu ile kendini göstermeye başlamıştır.

 

Corona Virüsü İlaçlama ve Dezenfekte

Fakültenin Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı tarafından kamuoyunu bilgilendirme amacıyla hazırlanan raporda, Corona Virüslerin Alfa, Beta, Gama ve Delta Corona Virüs’ler olmak üzere başlıca dört türde sınıflandırıldığına yer verildi.

İnsanlarla evcil ve yabani hayvanlarda (yarasa, deve, domuz, kedi, köpek, kemirgen ve kanatlılar vb) bulunabilmektedirler.

İnsan Corona Virüs’leri ilk kez 1960 yılında tanımlanmıştır.

Bugün insanda enfeksiyon etkeni olduğu bilinen yedi Corona Virüs bulunmaktadır.

Bunlardan 229E (Alfa Corona Virüs), NL63 (Alfa Corona Virüs), OC43 (Beta Corona Virüs) ve HKU1 (Beta Corona Virüs) insanda en sık enfeksiyon etkeni olan Corona Virüs’ler olup üst ve alt solunum yollarını etkilemektedirler

Diğer üç insana geçen Corona Virüs’ü ise yakın geçmişte tanımlanmıştır.

 

Virüs İlaçlama ve Dezenfeksiyon Uygulamaları

Virüs ilaçlama uygulamaları ülkemizde halen dezenfeksiyon uygulamaları altında yapılan özel olarak isimlendirilmemiş uygulamalardır. Ancak özellikle 2019 Aralık ayı itibari ile Çin’de baş gösteren Corona Virüs salgını sebebi ile yerleşim alanlarında virüs dezenfeksiyonu için bu uygulamalar ismi ile talep edilmeye başlanmıştır.

Bilinmesi gereken asıl nokta ise virüs ilaçlama ve virüs dezenfeksiyon hizmetinin ve uygulamalarının özel bir işlem olduğu bakteri ve diğer mikroorganizma dezenfeksiyon uygulamalarından bazı farklar ile ayrıldığıdır.

İlk farklılık kullanılan dezenfektanların içeriği ve kullanım şekillerinden kaynaklıdır. Ayrıca virüs ilaçlama uygulaması da bir böcek ilaçlama uygulaması değildir. Yani isminde ilaçlama geçiyor diye herhangi bir böcek ilaçlama firmasından bu desteği alamazsınız. Bu dezenfeksiyon ilaçlamaları dezenfeksiyon uygulaması yapma yetki ve sertifikasyonuna sahip çevre sağlığı firmalarınca yapılabilmektedir.

Virüs ilaçlama uygulaması taleplerinizde uygulamayı talep ettiğiniz firmadan asıl olarak bu yetki belgesini istemeniz gerekmektedir.

 

 

Corona Virüsü Tehdidi İçin Dezenfeksiyon Uygulaması Hizmetleri

Gebze Haşere İlaçlama firması olarak "Corona (COVID-19) Virüsü" dahil olmak üzere tüm virüs ve bakteriler için etkili, yayılmasını engelleyici ve öldürücü "Mikrobiyal Dezenfeksiyon" ve "Fumigasyon Uygulamaları" yapmaktayız.

Potansiyel risk altında olan AVM'ler, işyerleri, fabrikalar, hastaneler, okullar, gıda işletmeleri ve kamu binaları dahil şüpheli herhangi bir durumda veya endişelerinizi gidermek için Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz.

Virüs ilaçlama uygulamaları sadece "Dezenfeksiyon ve Fumigasyon Uygulaması Yapma Yetki Belgesine" ve "Eğitimine" sahip ilaçlama firmaları tarafından yapılabilmektedir.

Gebze Haşere İlaçlama firması bu uygulamaları yapmak için gerekli tüm sertifikasyona ve deneyimli, eğitimli uzman bir kadro sahiptir. Tüm şüphelendiğiniz durumlar için bize +90 262 645 0 386 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 

Corona Virüsü Nedir?

Virüs ilaçlaması taleplerinin nedeni olan Corona Virüs’ü, bir virüs ailesine verilen bir isimdir. Salgına neden olan virüs, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Covid-19 olarak adlandırılmıştır. Bu aileye üyesi virüsler de SARS, Mers-Cov ismi ile daha önce de insanlar arasında salgınlara sebep olmuşlardır.

Corona Virüs’ü de önceki selefleri gibi üst solunum yollarını etkileyen bir virüstür. Yarasalardan hayvanlara ve oradan insanlara geçtiği düşünülmektedir. Corona ailesine üye virüsler uzun yıllardır bilinmesine karşın bu virüse karşı bir antiviral geliştirilememiş olması virüsü belli oranda ölümcül yapmaktadır. Özellikle üst solunum yolunda tahribata yol açan zatürreye sebep olması nedeni ile çocuklar, yaşlılar ve bağışıklık sistemi düşük olan insanlarda ölüm oranı artmaktadır.

Covid-19 olarak adlandırılan bu virüs akciğerlerde bağlandığı gen sebebi ile öncekilerden daha tehlikeli olmuştur. Bu gen insanları üst solunum yolu enfeksiyonlarından koruyan bir mekanizmayı sağladığı için virüs bu mekanizmaya zarar verince enfeksiyonlara karşı savunmasız kalmaktadır.

Daha çok Asya kökenli kişilerde bulunan bu gen nedeni ile de Asya kökenli kişiler bu virüslerden daha fazla etkilenmiştir. Siyah ve beyaz ırktan insanlarda da aynı gen olmasına rağmen daha az oranda olması virüs aktivasyonunu kısıtlasa da tehlikesini tamamen azaltmamıştır. Özellikle Covid-19 virüsü daha fazla yayılma ve ölüm oranı ile dünya çapında bir salgına dönüşmek üzeredir.

Birçok bilim adamı tarafından da dünya çapında salgın olarak bilinen pandemik sıfatı ile tanımlanmaktadır. İster Corona Virüs’leri ister grip ve benzeri virüsler olsun solunan hava ile bulaştıklarından çok hızlı bir yayılma gösterirler.

Yaşam alanlarında da uzun süre canlı kalan bu tip virüsler ile temas halinde ellerden ağıza ve buruna oradan akciğerlere geçtiklerinden yaşam alanlarının sterilizasyonu ve dezenfeksiyonu hayati önem kazanmıştır.

Bu virüsten korunma yolları arasında ilk sırada hijyen ve dezenfeksiyon önlemleri gelir. Daha sonra bağışıklık sistemini güçlü tutma ve bol su içme önemlidir. Bol su içmek ağıza ulaşmış virüsleri mideye yönlendirerek akciğerlere ulaşmasını engellediği için önemlidir. Bu virüsler mide asidi tarafından yok edilir.

 

 MASTERS İLAÇLAMA GÜVENİLİR GARANTİLİ İLAÇLAMA FİRMANIZ 


 

Sayfamızı Paylaşın